Blog

Ağustos 31, 2018

Modül Led Nedir?

Çeşitli sektörlerde ve günlük hayatımız da kullandığımız bin bir çeşit led birimleri mevcuttur.Modül Led birimi de bunlardan biri olmakla beraber üreticilerin ihtiyaçlarına yönelik farklı yaklaşımlar sayesinde araştırılmış ve geliştirilmiştir. Bu geliştirilmeler sayesinde aydınlatma ihtiyaçlarında kaliteli, ekonomik ve uzun ömürlü üretici ihtiyaçlarına odaklı bir çözüm sunuldu.

Modül Led birimleri kullanılacak alanda kolaylık sağlaması,enerji verimliliğinin yüksek olması ve uzun ömürlü olmalarından dolayı kutu harfli reklam tabelalarında,dekoratif aydınlatma,led reklam tabelalarında ve çeşitli birçok nokta da bu led modülü tercih edilmektedir.

Teknik olarak modül led’i incelediğimizde, 3 adet 3,4 Volt ile çalışan yüksek ışık seviyesindeki ledin seri bağlanıp bir akım sınırlayıcı direnç üzerinden 12 Volt ile çalışması sağlanmaktadır. Çalışma voltajı ön bölücü direnç değeri değiştirilerek 24 volt modül led olarak üretilmektedir. Belirttiğimiz tipte üretilen modül ledler ekonomik üretim için üreticiler tarafından tercih edilmektedir.

Üretilen bazı modül ledler de akım sınırlayıcı sürücü ile üretilerek daha uzun ömürlü olması tasarlanmıştır. Bazı modül led modellerinde kontrol edilmediği için sabit akım sürücüsü yerine ucuz ve maliyeti düşük olduğu için direnç bölücülü olarak üretilmektedir ve bu da maliyeti düşük bir satış potansiyeli oluşturmaktadır.

Sabit akım sürücüsüne sahip modül ledin iç yapısı gösterilmektedir.

Sabit akım sürücüsüne sahip modül ledin iç yapısı gösterilmektedir.

Sabit akım sürücüsü olmayan modül ledin iç yapısı gösterilmektedir.

Sabit akım sürücüsü olmayan modül ledin iç yapısı gösterilmektedir.

Epoksi Modül Led

Üretim teknolojisi ve tüketici ihtiyaçları doğrultusunda modül led’in bir çeşidi olarak epoksi modül led üretimi yapılmaktadır. Bu modül led, bir plastik kılıf içerisine konularak ledlerin üzerine epoksi maddesi dökülerek su geçirilmesi tekniği ile üretilerek bu yöntemden epoksi modül led ismini almıştır. Epoksi modül ledlerin renk paleti ise kırmızı, beyaz, sarı, mavi gün ışığı ve yeşil olarak üretilmiştir.

Epoksi Modül Led

Epoksi Modül Led

Enjeksiyonlu Modül Led

Aynı teknik ve teknolojik esaslara dayanarak üretilen bir diğer modül led türü enjeksiyonlu modül led türüdür. Piyasa da ise enjeksiyon mercekli modül led olarak anılmaktadır ve yoğun olarak kullanılmaktadır. Enjeksiyon yöntemi ile üretim teknolojisi ledin sıvı temasından korunması amacına uygun oluşturulup epoksi modül led’e göre ışık seviyeleri arttırılarak reklam tabelalarında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Enjeksiyon mercekli modül ledin renk paleti ise kırmızı, mavi, sarı, pembe, turkuaz, yeşil, beyaz, gün ışığı gibi renklere sahiptir. Geniş renk paletiyle birlikte dekor aydınlatma uygulamalarında sıkça tercih edilmektedir. Diğer modül led çeşitlerinde uygulayabileceğiniz gibi animasyon kartı kullanılarak çok daha dikkat çekici ve estetik yapılmaları sayesinde hareketli tabelalar, dekor aydınlatmalarında ya da bina süslemelerinde ana ürünlerden biri olarak tercih edilmektedir.

Enjeksiyonlu Modül Led

Enjeksiyonlu Modül Led

Mercekli Plus Modül Led

Epoksi modül led ve enjeksiyonlu modül led çeşitlerine göre yüksek miktarda ışık veren mercekli plus modül led ürünü enjeksiyonlu modül led biriminde bulunmayan difüzörlü mercekli hali olarak düşünülebilir bir birimdir. Yüksek parlak ışığı, uzun ömürlü olması ve ekonomik fiyatlarda satılmasından dolayı bir çok aydınlatma, dekor ve ikaz ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır. 12 Volt ile ekstra donanım kullanılması gerektirmediği için araçlarda ve akülü uygulamaların kullanımına gayet uygun olmakla beraber bir çok sektöre hitap edebilmektedir.

Mercekli Plus Modül Led

Mercekli Plus Modül Led

LED
About Nurgul Reklam

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürünlerimiz